Сучасні вимоги до методичної роботи у дошкільному навчальному закладі
I. Загальні положення
1.1. Методична робота - це систематична колективна й індивідуальна діяльність педагогічних кадрів, спрямована на підвищення їх науково-теоретичного, загальнокультурного рівня, психолого-педагогічної підготовки й професійної майстерності.
Методична робота в ДНЗ - це цілісна, заснована на досягненнях науки й педагогічного досвіду, на конкретному аналізі навчально-виховного процесу система взаємозалежних дій і заходів, спрямованих на всебічне підвищення кваліфікації й професійної майстерності кожного вихователя (включаючи заходи щодо керування професійною самоосвітою, самовихованням, самовдосконаленням педагогів), на розвиток і підвищення творчого потенціалу педагогічного колективу ДНЗ в цілому, а в остаточному результаті на вдосконалювання навчально-виховного процесу, досягнень оптимального рівня виховання й розвитку конкретних дітей.
Типові помилки вихователя на занятті (Консультація-діалог для молодих вихователів)
1) Пропонує несподіване запитання до дітей, коли вони зайняті творчим процесом (потрібно вміло і доречно ставити запитання, надавати достатньо часу дітям для обмірковування).
2) Довго чекає відповіді від дитини (треба дати час їй подумати, а із цим самим запитання звернутися до іншої дитини).
3) Не звертається до дитини із запитанням повторно (треба перепитати дитину повторно після того, як їй був наданий час подумати).
Методичні рекомендації з питань наступності між ланками дошкільної та початкової освіти
На сучасному етапі розвитку освітнього середовища завданнями співпраці ДНЗ і школи є:
створення психолого-педагогічних умов, що забезпечують сприятливий перебіг процесу адаптації першокласників до шкільного навчання (природність переходу з дитячого садка в школу);
поліпшення підготовки до навчання в школі 5-6 річних дітей;
поглиблення інтересу дошкільників до життя в школі;
надання допомоги сім'ї в новій ситуації, що виникає при підготовці до навчання в школі і при вступі дитини до школи.
Використання відкритих запитань на занятті для розвитку творчих здібностей дитини
1.Гіпотетичні запитання (Що б ви зробили, коли б...? Що б ви зробили, якби...? Що б ви подумали, коли б...?). Ці запитання стимулюють розвиток думки дитини, розвивають навички міркування.
2. Запитання-роздуми (Як ми можемо допомогти розв'язати цю проблему?). Ці запитання спонукають дитину до роздумів, розмірковувань, власного вирішення проблеми:
КЕРІВНИК САЙТУ:
Дідура Любов Олексіївна (завідувач)
© 2024 ДНЗ №25, м.Умань