Передовий педагогічний досвід педагогів
Автор Березюк Марина Василівна
Назва: «Таємниця чорно-білих клітин»
Анотація
Маленькій людині необхідно вміння спостерігати, слухати, запам'ятовувати, домагатися вирішення поставленого завдання, для чого необхідно розвиток абстрактного, логічного мислення. У рішенні багатьох з перерахованих питань в змозі допомогти введення занять гри в шахи. Адже ігрова діяльність дітей сильно впливає на формування довільних психічних процесів, в грі у хлопців розвиваються довільна увага і пам'ять. В умовах гри діти краще зосереджуються і більше запам'ятовують. Гра в шахи організовує почуття дитини, його моральні якості, сприяє розвитку у дітей орієнтування на площині, вчить їх запам'ятовувати, порівнювати, узагальнювати, передбачати результати своєї діяльності, а також розвиває посидючість, уважність, самостійність, терплячість і винахідливість.
Тому актуальність даної програми полягає в тому, що вона спрямована на організацію змістовного дозвілля дітей, задоволення їх потреб у активних формах пізнавальної діяльності і обумовлена багатьма причинами: зростання нервово-емоційних перевантажень, збільшення педагогічно запущених дітей.
Новизна даних методичних рекомендацій обумовлена створенням системи занять. Описані в даній роботі методи та прийоми можуть проводитися з дітьми дошкільного віку, як у дитячому садку з вихователем, так і вдома, під керівництвом батьків.
Метою даних рекомендацій є надання методичної допомоги вихователям дошкільним навчальних закладів під час організації змістовного дозвілля дітей, cтворення умов для особистісного та інтелектуального розвитку дітей.
У представленій роботі розкривається практичний досвід з організації занять з шахової грамоти і впровадження його в процес навчання.
Рік 2014
Автор Поліщук Ніна Миколаївна
Назва: "Метод наочного моделювання
як засіб формування мовленнєвої компетентності дошкільників"
Анотація
Актуальність теми формування мовленнєвої компетентності шляхом використання методу наочного моделювання полягає у тому, що наочне моделювання полегшує дітям дошкільного віку оволодіти зв'язним мовленням, таким чином, використання символів, піктограм, замісників, схем полегшує запам'ятовування і збільшує обсяг пам'яті і в цілому розвиває мовну діяльність дітей. Новизна даних методичних рекомендацій обумовлена створенням системи занять з розвитку мовлення з використанням методу наочного моделювання для дітей середнього і старшого дошкільного віку. Описані в даній роботі методи та прийоми, заняття можуть проводитися з дітьми дошкільного віку, як у дитячому садку, так і вдома, під керівництвом батьків. Вони дозволяють не тільки розвивати мовлення, а й розвивають її уяву і мислення.
Метою даних рекомендацій є надання методичної допомоги педагогічним працівникам дошкільних навчальних закладів під час організації занять з розвитку зв'язного мовлення з дітьми дошкільного віку з використанням наочного моделювання.
У представленій роботі розкривається практичний досвід з організації занять з розвитку зв'язного мовлення і впровадження в освітній процес методу наочного моделювання. Пропонований матеріал, допоможе вирішити проблему мовної недостатності дошкільнят. В результаті застосування методу наочного моделювання на заняттях з розвитку мовлення, у дітей помітно покращиться якість мовлення, розшириться словниковий запас, з'явиться впевненість у собі.
Рік 2014
Автор Ціцірська Ольга Василівна
Назва: "Особистісно-орієнтована модель сенсорного розвитку дітей середнього дошкільного віку"
Анотація
У методичних рекомендаціях з проблеми «Особистісно-орієнтована модель сенсорного розвитку дітей середнього дошкільного віку» розкрито актуальність сенсорного розвитку дітей дошкільного віку, який є фундаментом загального розумового розвитку дитини. Адже зі сприйняття предметів і явищ оточуючого світу починається пізнання. Матеріали досвіду роботи вміщують добірку дидактичних ігор та вправ для сенсорного розвитку дітей дошкільного віку та теоретичне підґрунтя сенсорного розвиток дітей дошкільного віку і допоможуть педагогам урізноманітнити форми роботи з дітьми.
Адресовано вихователям та методистам дошкільних закладів.
Рік 2015
Автор Загранична Ольга Петрівна
Назва: "Права та обов’язки дітей та дорослих за педагогічними принципами
В. О. Сухомлинського"
Анотація
Реалізація даної проблеми дозволяє підвищити якість педагогічного процесу, рівень навчальних досягнень, забезпечує комфортність, емоційну задоволеність дітей, а також формування і реалізації особистісних якостей учнів.
Заслуговує на увагу творчий підхід вихователя до удосконалення форм і методів правового навчання, до проведення нетрадиційних занять, до оформлення групової кімнати, створення навчально – методичної бази.
Рік 2009-2013
Автор Гурієнко Валентина Григорівна
Назва: «Казка в ТРВЗ»
Анотація
Засновником теорії розв’язання винахідницьких завдань (ТРВЗ) основою якої став досвід «Казка в ТРВЗ» є видатний вчений та письменник-фантаст Г.С. Альтшуллер. Даний досвід спрямований на формування системного, діалектичного мислення; розвиток творчої уяви, винахідницької кмітливості, фантазії дітей; виховування вміння знаходити вихід з будь-якої життєвої ситуації, спираючись на набуті знання та інтуїцію, використовуючи нестандартні, оригінальні рішення; навчання мислити системно, творчо, розуміти єдність і протиріччя навколишнього світу, бачити і вирішувати проблеми. Його суть полягає у розв’язанні проблемного завдання через добір різноманітних варіантів рішень.
Новизна досвіду «Казка в ТРВЗ» полягає в навчанні дітей дошкільного віку висловлювати власне відношення до власних вчинків та вчинків інших, використовувати альтернативні шляхи пошуку інформації, сприймати їх зв’язок з життєвими явищами, складати власні казки за поданим сюжетом, відчувати своєрідність побудови сюжету.
Досвід поширюється через розробку та використання на заняттях гуртка «Маленькі казкарі» методики розв’язання казкових задач, метою якої є: формування вміння бачити і використовувати навколишні ресурси; навчити дитину знаходити і розв'язувати суперечності, не боятися негативного в об'єкті та явищі; навчання системного підходу, тобто бачення світу у взаємозв'язку його компонентів.
Рік 2013
КЕРІВНИК САЙТУ:
Дідура Любов Олексіївна (завідувач)
© 2024 ДНЗ №25, м.Умань