Використання відкритих запитань на занятті для розвитку творчих здібностей дитини
1. Гіпотетичні запитання (Що б ви зробили, коли б...? Що б ви зробили, якби...? Що б ви подумали, коли б...?). Ці запитання стимулюють розвиток думки дитини, розвивають навички міркування.
2. Запитання-роздуми (Як ми можемо допомогти розв'язати цю проблему?). Ці запитання спонукають дитину до роздумів, розмірковувань, власного вирішення проблеми:
3. Запитання-виявлення власної позиції (А що ти думаєш з цього приводу? Що ти відчуваєш? Як ти ставишся до цього?). Ці запитання доводять дитині, що її думка є дуже важливою і цікавою для вихователя і він хоче порадитися з тобою, прислухатися до тебе.
4. Запитання-заохочення, підтримка (Цікаво, а що ж сталося потім? Хотілося б знати, як було далі насправді?). ЦІ запитання дають можливість дитині розкрити свої погляди і життєвий досвід, дають можливість заохотити її до активноїмовленнєво-творчої діяльності.
5. Запитання-розслідування (Чому ти так вважаєш? Хто думає по іншому? Чому ти не погоджуєшся з тим,що...?). Ці запитання дають можливість дитині пояснити і довести свою думку, розвивають доказове мислення.
6. Запитання-уточнення, підбиття підсумків (Чи правильно міркує хлопчик, коли сказав, що...? Отже, хто з них сказав правильно?). Ці запитання допомагають довести думку до кінця і зробити відповідні висновки про правильність рішення.
7. Запитання-пошук згоди (Чи погоджуєтеся ви з тим, що...? Чи всі згідні з тим, що...?). Цим запитанням можна почати чи завершити дискусію на занятті.
КЕРІВНИК САЙТУ:
Дідура Любов Олексіївна (завідувач)
© 2024 ДНЗ №25, м.Умань