Сторінка музичного керівника
Передмова
Add Date here
Щоб дитина виросла чуйною,милосердною, відвертою, могла творити добрі вчинки та співпереживати, радіти від щирого серця, ми, дорослі, оточуємо її любов’ю та красою. Джерелом такої краси є мистецтво – живопис, театр, музика, які існують ще з давніх часів.
Музика володіє можливостями дії на дітей . Саме Вона знаходить дорогу до душі дитини, спонукає її до самовираження, знайомить з навколишнім світом. Музична діяльність – це не лише засіб забезпечення виконання естетичних та освітніх завдань, а й спосіб укріплення психічного та фізичного здоров’я та розвитку здібностей дитини.
March 15, 2013
ПОРАДИ МУЗКЕРІВНИКА:
Щоб спрямувати освітній процес ДНЗ на розвиток творчої особистості педагогам потрібно:
-оновлювати зміст навчально-виховного процесу;
-створювати належне розвивальне середовище, постійно оновлюючи його;
-своєчасно виявляти природні задатки, здібності, схильності малюка;
-прагнути до інтеграції суспільного і сімейного виховання;
-з готовністю впроваджувати передовий педагогічний досвід, інноваційні технології;
-добре знати психологічні та індивідуальні особливості дитини;
-розвивати в собі прагнення діяти творчо;
-стимулювати дітей до самоаналізу, самопізнання і самовдосконалення у різних видах діяльності, розширюючи простір власного «Я»;
-надавати дітям можливість самостійно вибирати вид діяльності;
-створювати сприятливий емоційний простір для кожної дитини.
Добірка ігор для розвитку творчого мислення дошкільників під час організації музично-театралізованої діяльності
Add Date here
«ВІДГАДАЙ КАЗКОВОГО ГЕРОЯ»
Одна дитина виходить за двері і домовляється з вихователем про казкового персонажа, якого вона зображуватиме без слів для інших дітей. Той, хто першим відгадає, кого було зображено, сам далі вигадує і зображує нового казкового персонажа.
Керівництво музичними іграми-драматизаціями в різних вікових групах
Add Date here
Методичні рекомендації для вихователів та музкерівників ДНЗ
Театралізовані ігри - розігрування в особах літературного твору, відтворення за допомогою виражальних засобів (інтонації, міміки, жестів, пози, ходи, співу) конкретних образів.
Театралізовані ігри охоплюють:
April 22, 2013
Самостійна музична діяльність дітей
Прилучення дошкільнят до скарбниці вітчізняного та світового музичного мистецтва має різні форми організації відповідної роботи. Це передусім, найдоступніша кожній дитині самостійна музична діяльність і найбільш поширена у дитячому садку музика в повсякденні.
Кольорова музика
Add Date here
Людей мистецтва завжди турбувала проблема синтезу музики і кольору. Є таке поняття, як синопсія – це асоціація між зоровими і слуховими враженнями. Зв’язок між звуком і кольором був відомий ще стародавнім народом Китаю, Індії. При співставленні мажору і мінору звичайно виникає відчуття світлотіні: мажор – «світлий лад», мінор – «темний лад».
У світі музичних інструментів
Add Date here
З актуалізацією завдань естетичного виховання дошкільнят особлива роль відводиться музичним іграшкам та дитячим музичним інструментам. Вони викликають у дітей значний інтерес, а відтак використання їх удома та в дошкільному закладі сприяє залученню дитини до сфери музики, розвитку творчих здібностей.
Музичний розвиток дитини
Add Date here
Музика позитивно впливає на активність з’єднань між нервовими клітинами в головному мозку, що обумовлює закладку інтелекту. Чим раніше дитина почне слухати музику, тим більше нейронів буде задіяно, тим швидше буде розвиватися мозок.Чути звуки і слухати музику малюки здатні з 8-го тижня внутрішньоутробного розвитку. Розвиток дитини в утробі матері неможливо уявити без музики, адже до семи місяців вагітності малюки можуть розрізняти тональність, ритм і знаходять свої музичні уподобання.
Не талановитих дітей не буває
Add Date here
Талант – видатні вроджені якості, особливі природні здібності.
Обдарований – теж, що і талановитий. Здібності – природна обдарованість, талановитість. Геній – вища творча здатність. Дослідниками психології і педагогіки вже не раз доведено, що чим людина молодше, тим вона універсальніше за своїми можливостями.
КЕРІВНИК САЙТУ:
Дідура Любов Олексіївна (завідувач)
© 2024 ДНЗ №25, м.Умань