top of page

У світі музичних інструментів

       З актуалізацією завдань естетичного виховання дошкільнят особлива роль відводиться музичним іграшкам та дитячим музичним інструментам. Вони викликають у дітей значний інтерес, а відтак використання їх удома та в дошкільному закладі сприяє залученню дитини до сфери музики, розвитку творчих здібностей.

       Малюки вчаться грати знайомі поспівки, імпровізувати нескладні ритми чи окремі інтонації, добирати на слух прості знайомі мелодії, грати в «музичну луну», співати та підігрувати собі. Для цього дитячі музичні інструменти мають звучати чисто, бути зручними за розміром. Назви «музичні іграшки» та «дитячі музичні інструменти», власне, досить умовні. До музичних іграшок частіше звертаються в сюжетних та дидактичних іграх, а дитячі музичні інструменти є ніби маленькою подобою справжніх.

     У роботі з дітьми молодшого дошкільного віку насамперед застосовуються іграшки, які видають м’які й неголосні звуки. Іграшка може слугувати оформленням гри: наприклад, малята вдягають на себе дзвіночки та мотузочку, граючи в «конячок», стукають по бубну, «акомпонуючи» танцю, грають на трикутнику, даючи сигнал «відправлення потяга», тощо.

     Для розвитку почуття ритму краще користуватися інструментами ударної групи. Для розвитку динамічного слуху доцільні всі інструменти, на яких діти можуть довільно посилювати чи послаблювати звучання залежно від ігрової ситуації (ігри «Холодно-гаряче». «Тихо-голосно» та інші).

        Гра на музичних інструментах – цікава і корисна для дітей музична діяльність. Музичні іграшки та інструменти прикрашають життя дошкільника, розважають його, викликають прагнення до власної творчості, які можна розвивати і в родині.

       Нетрадиційні музичні інструменти можна виготовити власноруч в домашніх умовах. Так, пластмасові яйця з-під кін дер-сюрпризів, балончики з- під мильних бульбашок, металеві баночки з-під чаю, кави можуть замінити маракас, якщо всередину покласти крупу, зернята кукурудзи, дрібні горішки, гвинтики. Музичний інструмент, який замінить румбу, можна зробити з металевих кришечок з-під напоїв. Для цього в кришечках роблять дірочки , нанизують їх на велосипедну або в’язальну спицю, яку вгорі та знизу закріплюють. Ролі тріскачок виконуватимуть вкладки з коробок з-під цукерок, а супровідним тлом буде шурхіт целофанових обгорток для квітів. Чудовий звук, який нагадує стукіт дерев’яних ложок, можна замінити постукуванням будівельних кубиків.

КЕРІВНИК САЙТУ:

Дідура Любов Олексіївна (завідувач)

 

 

© 2022   ДНЗ №25,   м.Умань

 

bottom of page