top of page

Підбірка ігор

На численні запити батьків пропонуємо Вам підбірку ігор, які можна пограти з дітьми, не витрачаючи додаткового часу.

Ігри в дорозі

"Ховайте пальці"

Витягніть руку, розгорнувши її долонями вгору. Нехай малюк поставить на неї вказівний та середній пальці, імітуючи хотьбу. Дорослий разом з дитиною промовляють слова "По полях скакали зайці і кричали: "Ховайте пальці!". На останні слова дорослий стискає долні, намагаючись спіймати дитячі пальці

"Скільки машин"

Ця гра подобається як дітям так і дорослим. Домовтеся з малюком рахувати всі автомобілі певного кольору. Якийсь час дитяча увага буде зайнята відстеженням дороги й потрібного автомобіля. Хто з учасників першим оголосить, що помітив черговий автомобіль, той отримує додатковий бал. Перемагає той, хто помітить першим більшу кількість машин.

"Слова на "М"

Звісно, слова можна придумувати на будь-яку літеру алфавіту. Гравці по черзі, роблячи крок вперед, називають слово на літеру "м". Повторюватися не можна. Виграє той, хто назве найбільшу кількість слів на дану літеру

Ігри на кухні

"Три каструльки"

Знайдіть три каструльки або мисочки різного розміру і запропонуйте дитині вкладати їх одну в іншу. Повірте, дитина зможе займатися таким заняттям досить довго. За допомогою такої гри малюк зможе навчитися порівнювати розміри.

Шановні батьки! Якщо ваша дитина не відвідує дитячий садок - ця сторінка для вас!Як Петрик шукав апетит

Петрик зі своїми батьками жив у невеличкому селі. По правді сказати, був він трішки ледачкуватий.

- Петрику, йди снідати, - кличе мама. Хлопчик лінькувато потягнувся в ліжечку та солодко позіхнув, як ведмедик.

- Не хочеться. Мама сіла скраєчку на синове ліжечко й сказала:

- А я знаю, чому не хочеться.

- Чому? - розплющив одне око хлопчик.

- Бо в тебе не стало апетиту, - відповіла мама.

- Куди ж він подівся? - здивовано запитав Петрик.

- Його заховав маленький гномик Позіхайко. Гномик забирає апетит у всіх дітей, які люблять довго спати.Хлопчик миттєво відкинув ковдру.

- І тепер мені ніколи не хотітиметься їсти? -з острахом запитав він.

- Авжеж, - ствердно кивнула мама.

- Матусю, а куди гномик сховав мій апетит? -з надією запитав Петрик.

- Одягайся швиденько, підемо шукати, посміхнулась мама.

- Напевно, десь на подвір'ї. Ще ніколи Петрик так хутко не підхоплювався з ліжечка, ніколи так швидко не вдягався. Зайчиком вистрибнув він із хати.

- Ось ми зараз пошукаємо під дровами,-сказала мама.

- А для цього давай перенесемо їх до хлівчика. З мамою Петрикові завжди працюється легко та весело.

Перенесли одну купу дров, уже й від другої мало що залишилось. У Петрика аж чоло потом зросилося.Коли скінчили роботу, хлопчик радісно вигукнув:

- Матусю, ходімо швидше снідати!

- Це ж чому? - здивувалась мама.

- У мене, здається, знову з'явився апетит! Ходімо скоріш, щоб гномик знову не забрав його.

- Не хвилюйся,- посміхнулась мама.

- У працьовитих діток гномик апетиту ніколи не відбере!

Запрошуємо до розмови

1. Чому Петрик не хотів вранці снідати?

2. Як вдалось Петрикові знайти апетит?

3.Яку добру справу зробив Петрик разом з мамою?

4.Як звали гномика, який заховав апетит від Петрика?

5.Покажи, як Петрик зайчиком вистрибнув з хати?

6.Чому автор порівнює дії хлопчика із ведмедиком? Покажи їх. Чим вони схожі на дії ведмедика?

7. Розкажи, як Петрик з мамою шукали апетит.

8. Якими словами починається казка?

9. Як закінчується казка?

10.Повтори розмову мами з Петриком напочатку казки.

Інтелектуальні хвилинки для вашої дитинки

1.Розглянь дві купи паличок (це - дрова, які переносив Петрик з мамою). Зроби так, щоб однієї купи не стало, а з другої мало що лишилось.

2.Назви «смачні слова», які в тебе викликали апетит.

3.Намалюй стільки квадратиків, скільки звуків у слові АПЕТИТ. Зафарбуй квадратики, які означають голосні, червоним кольором, а квадратики, які означають приголосні, - синім.

4.Намалюй потяг, у якому стільки вагончиків, скільки слів у реченні: «Хлопчик миттєво відкинув ковдру.» Розташуй по одному слову в кожному вагончику. Яке слово їде в першому вагончику? В другому? В четвертому?

Подорож в країну граматики

1.Знайди слово у першому реченні, яке означає дію.

2.У слові СНІДАТИ закрий літеру «Н», прочитай слово без літери «Н», що воно означає.Запам'ятай! Одна літера може змінити значення слова.

3.Порахуй голосні літери у першому слові четвертого речення та у другому словічетвертого речення. В якому слові голосних літер більше, на скільки? Порахуй склади уцих словах.Запам'ятай! У слові стільки складів, скільки голосних.

4.Повтори дії Петрика ( лінькувато потягнувся; солодко позіхнув; розплющив одне око; здивовано запитав; миттєво відкинув; з острахом запитав; з надією запитав; хутко підхопився)

5.Підбери пару до слів за зразком (хлопчик-стовпчик; дрова ; зайчик ; спати ; сховав - ; кивнула-... ; підхопився )

6.Намалюй потяг, у якому стільки вагончиків, скільки слів у реченні.

Віконечко в природу

І.Чому пробудження Петрика порівнюється з ведмедиком?

2. Для чого потрібні дрова? Звідки вониберуться? Які дерева можна використовуватидля заготівлі дров?

3. Яку ще користь приносять людям дерева ?

4. Продовж порівняння: клишоногий, як стрибає, якголодний, якмогутній, як

5. Які смачні страви викликають в тебе апетит?

6. Намалюй подвір'я, посередині якого росте зелена травичка, в лівому верхньому кутку -кущ калини, в правому нижньому -фруктове дерево, в правому верхньому -клумба, в лівому нижньому - невеличка грядка. Як ти вважаєш, що ще може рости на подвір'ї?

Сьогодні ми проводимо наше заняття в іграх. Пограйтесь з дитиною в дидактичні ігри:

"Я і моя сім 'я"

Сформувати уявлення в дитини про сім 'ю, її склад, сформувати поняття про те, що сім 'я - це найближчі родичі, серед яких живе кожна людина. Всі члени сім'ї піклуються один про одного. Учити любити поважати, піклуватись про членів своєї родини.

Хід гри: Розкажіть дитині: « Сім 'я наче квіточка. А розповім я тобі про сім 'ю твоєї подруги Ганнусі. Ось у мене є серединка - тут зображена Ганнуся. А ось чиє фото на пелюсточці? Так, це фото матусі, на другій - тато, ще одна - братик, дідусь, бабуся. Ось і вийшла квіточка, це - вся сім 'я нашої Ганнусі. Розкажи мені, будь ласка, про нашу сім 'ю.Дитина складає розповіді про членів своєї сім'ї.

Правило: називати ім 'я та по-батькові дорослих членів родини.Ускладнення: вказати професії або улюблені заняття членів родини.

„Виклади килим"

Закріпити основні кольори, вчити дитину викладати килим із геометричних фігур (квадратів), чергуючи їх за кольором, вчити рахувати кількість квадратів.

Хід гри: Батько чи мати пропонує дитині з квадратів різних кольорів викласти килим, порахувати кількість квадратів певного кольору: наприклад червоних квадратів три, синіх два, жовтих чотири і.т.д.

Правило: квадрати обов'язково, чергувати за кольором.

„Виклади фігуру"

Вчити дитину викладати різні фігури з певної кількості паличок, рахувати палички і ставити певну цифру.

Хід гри:

1 варіант. Запропонувати дитині з набору лічильних паличок викласти різні фігури: сонечко, зірочку, будиночок, ялинку і.т.д. Порахувати палички і поставити певну цифру.

2 варіант. Запропонувати дитині карточки із написаними простими словами, а потім з лічильних паличок викласти певне слово.

Правило: дитина виграє тоді, хто правильно викладе фігуру.Ускладнення: із словом, що викладено скласти речення.

„Прогулянка до лісу"

Вчити дитину називати тварин, визначати їх розмір: високий, низький, найвищий, найвищий. Вчити розміщувати тваринки у будиночках відповідно до їх розмірів. Розвивати увагу, пам'ять, мислення зв'язне мовлення. Виховувати посидючість.

Хід гри:Запропонуйте дитині пограти в гру

„Прогулянка до лісу".

В лісі дитина зустріла тваринок, потрібно назвати ці тваринки, розповісти про їх спосіб життя. Запропонуйте дитині за допомогою кружечків різного кольору розмістити їх по будиночках, заготовлених заздалегідь, відповідно до їх розмірів.

"Повітряні кульки "

Формування у дитини уявлення про колір. Навчити співвідносити кольори різнорідних предметів.

Хід гри:Звернути увагу на кольори кульки і ниточки, закріпити кольори. Запропонувати дитині прив'язати кульки до ниточки, підібрати їх за кольором. Якщо дитині важко, батько чи мати для прикладу може прив'язати одну-дві кульки до ниточок.

Правило: дитина виграє тоді, коли правильно прив'яже всі ниточки.

Ускладнення: батько чи мати називає колір, а дитина - предмети, які бувають такого кольору.

Шановні батьки!

Казку дитині не достатньо лише прочитати чи розповісти, вона має навчати, виховувати та розвивати Вашу дитину. А для цього, Вам, наші рекомендації, як працювати з казкою.

Їжачок - Трудівничок

Жив у лісі Їжачок - Трудівничок зі своєю сім'єю. Одного разу скопав маленьку грядку, зробив у ній дірку і кинув насінинку. Грабельцями заскородив, кожен день бігав до броду і носив звідти тепленьку воду. Коли минуло кілька днів, бурячок зазеленів. Час не гаяв їжачок - доглядав свій бурячок. А бурячок все ріс та ріс і угору, і униз. Їжачок - Трудівничок не нарадується плодами своєї праці.

Ось і пролетіло тепле літо. Настав час бурячок рвати. Вийшов на город Їжачок і смикає з грядки бурячок. Та ніяк не може зрушити його з місця, хоч дуже багато сил прикладає до цього. Аж тут їжачок згадав маму і татка.

- Ідіть, будь-ласка, допоможіть мені вирвати бурячок. Батьки згодились.

- Не сумуй, Їжаченятко, ось ми разом візьмемося і витягнемо з грядки бурячок. Вийшли всі троє на город, взялися за гичку, тягнуть бурячок, а він - ні з місця, міцно сидить у землі. Покликали на допомогу Зайчика-Побігайчика:

- Іди, Зайчику, не лежи, нам бурячок вирвати допоможи. Зайчик з радістю погодився допомогти їжачкам, адже він також любить ласувати бурячком. Ось знову всі вийшли на город. Тягнули бурячок цілий день, багато сил приклали, а бурячок сидить міцно - міцно в землі. Засумував Їжачок - Трудівничок.

- Що ж робити, як вирвати бурячок?

Зайчик каже: "Не сумуй, Їжачку, давай покличемо на допомогу ведмедика, він великий і сильний".

- Іди, Ведмедику, не лежи, нам бурячок вирвати допоможи. Ведмедик згодився допомогти. Вийшли всі звірятка на город. Роздивилися, розміркували все і почали дружньо бурячок рвати. Потягли раз, два і на третій раз - вирвали бурячок.

Завдяки дружбі і працьовитості звіряток, вирвали великий соковитий бурячок, якого вистачило, щоб пригостити всіх лісових звірят.

Запрошуємо до розмови

1.Чому казка називається "Їжачок - Трудівничок"?

2. Чому Їжачок сам не зміг вирвати бурячок? Як йому вдалось бурячок вирвати?

3. А що ще люблять їсти їжачки?

4. Яких ще диких тварин ви знаєте?

5. Перекажи початок казки?

6. Як закінчується казка?

7. Хто тобі більше всіх подобається? Чому?

8. Перекажи ту частину, в якій їжачок рвав бурячок.

Інтелектуальні хвилинки для вашої дитинки

1. Прочитай слова і скажи, чи в такій послідовності Їжачку допомагали герої казки бурячок рвати (ведмедик, зайчик, мама й тато). Познач цифрами, хто за ким приходив на допомогу.

2. Намалюй бурячок, якого вистачить для всіх звірят.

3.Як ти вважаєш, якого бурячка вистачило б для одного їжачка? Намалюй його. Який з них більший, а який менший?

4. Вибери з тексту слова, які звучать пестливо за зразком: їжаченятко.

5. Покажи цифрою скільки раз звірятка бурячок тягли перед тим, як вирвати його?

6. Хто із героїв казки великий і сильний? хто добрий, але боязкий?

Подорож в країну граматики

1. Скільки слів у першому реченні? Назви перше і останнє слово.

2. Чому слово "Їжачок - Трудівничок" написано з великої літери? Які ще слова пишуться з великої літери?

3. Назви перший звук у слові "Їжачок". Скільки звуків дає звук "ї", назви їх.

4. Назви слова, які показують, як їжачок бурячок доглядав.

5. Поясни, як ти розумієш слова: прискородив, гичка, брід, гаяти. Якими словами можна їх замінити?

6. Підбери слова пари і з'єднай їх лінією:Ї жачок побігайчик Лисичка трудівничок Зайчик сестричка

Віконечко в природу

1. Назви героїв казки, які належать до класу тварин.

2. Знайди слова, які означають об'єкти природи: живої, неживої.

3. Повтори рухи та звуки, які належать героям казки.

4. Знайди кольори, які зустрічаються в казці. Чи є серед них твій улюблений колір?

5. Які предмети в казці мають твій улюблений колір? Які з них означають об'єкти чи явища природи?

6. Як називається в казці листя буряка?

7. Які страви можна приготувати з буряка?

Featured Posts
Recent Posts
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

КЕРІВНИК САЙТУ:

Дідура Любов Олексіївна (завідувач)

 

 

© 2024   ДНЗ №25,   м.Умань

 

bottom of page