top of page

 

Тематичні заняття до Дня 400-річчя м.Умань

 

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

 

на тему:

«Моє рідне місто Умань»

 

ДЛЯ ДІТЕЙ СЕРЕДНЬОЇ ГРУПИ

Програмовий зміст:

   Познайомити дітей з картою України, уточнити уявлення про ландшафт України, продовжувати знайомити дітей з українськими містами. Викликати інтерес до подорожей Україною та бажання відвідати інші міста.

   Формувати уявлення про властивості магніту, вчити висувати припущення.Активізувати словник дітей словами: «транспорт», «водій», «степ», «гори»,«Україна», «українці», «карта», «музей» та назвами міст. Вправляти дітей у визначенні першого звуку у назвах імен,складанні цілого з частин.

  Розвивати: просторову орієнтацію, мовлення, увагу, уяву, мислення.

   Виховувати: бажання пізнати навколишній світ, любов до Батьківщини, до рідного міста Умані.

Підготовча робота: бесіда про Україну, перегляд презентації, відео, гра «Знайди за схемою», створення міні-музею картинок-магнітів.

Обладнання та матеріали: магніт (шматок), коробочка, план-схема групи, набір предметів , розрізні картинки (море, ліс, степ, гори), магніти-смайлики, карта, картинки-магніти (міста), презентація «Місто Умань».

 

Хід заняття

І. Організація дітей. Ігровий прийом.

   - Діти сьогодні на вас чекає незвичайне заняття. А те, що нам його подарує я заховала в групі. Ви його зможете знайти, якщо розглянете ось цю картинку.

   Діти отримують план групи і шукають коробочку, в середині якої є магніт.

ІІ. Комунікативна діяльність.

  • Що це? Що ви про нього чули та знаєте? — запитує педагог у вихо­ванців.

  • Що може робити магніт? Які предмети притягує магніт?

  • Я пропоную вам стати дослідниками, щоб ми змогли дізнатися, які ці предмети.

  • Розмовляти ми  також будемо як справжні дослідники.

  • Речення починати такими словами:

Я думаю…….., що магніт притягне папір.

Я вважаю…… наприклад: «Я думаю, що магніт притягне папір.»

 (На столі під серветкою лежать різні предмети: папір, тарілочка пластмасова, цеглинка, дзеркальце, ножиці. Вихователь пропонує дітям перевірити припущення дитячі).

-  Перед вами на столі лежать предмети. Візьміть кожен по – одному якомусь предмету.

-   Наприклад: «Я думаю, що магніт притягне папір.»

  • Хто ще так думає?

  • А хто думає інакше?

(Діти перевіряють свої припущення, працюють з магнітами)

  • Аня, ти казала, що  магніт притягує дзеркало. Чи підтвердилась твоя думка?

  • То які предмети притягує магніт?

  • Подивіться, ножиці і скрепка – вони різні за розміром. Чому вони притягуються до магніта?  ( бо вони металеві).

  • Отже, до магніта притягуються тільки металеві предмети.

  • Де ви бачили магніт? ( вдома на холодильнику, на заняттях)

  • Ви, мабуть подорожували з батьками містами нашої країни? Як називається вона? Люди, які живуть в Україні, це -…

  • Які міста ви знаєте? В яких містах ви були?

  • Дякую вам діти, що ви принесли в групу маленькі картинки цих міст на магнітах. І ми спільно з вами створили невеличкий музей картинок-магнітів.

ІІІ. Пізнавальна діяльність.

  • На екскурсію казкову є у нас година, на автобусі ми разом об’їдемо Україну.

  • На чому ще можна подорожувати? Як назвати всі ці машини одним словом? Який транспорт найшвидший ? Як називають професію людини, що веде машину?

  • Що допомагає водію знаходити дорогу під час подорожі? (У разі затруднення вихователь запитує дітей: Що допомогло вам знайти магніт?).

  • І нам сьогодні також стане у нагоді карта (запитує дітей, як вона називається?)

Розглядання карти.

  • Які кольори ви бачите на карті України? Що вони позначають?

ІV. Перетворювальна діяльність.

  • А зараз будемо далі мандрувати, краєвиди українські складати та називати.

Вихователь організовує гру «Моя Україна – широкі простори» (робота в групах).

Зміст гри: на столах у дітей лежать розрізні картинки з краєвидами (гори, ліс, море, степ). Діти спільно в парі складають картинку та називають її. Хто виконав першим завданням отримує магніт-смайлик.

  • Діти, підійдіть  до того стола, на якому  ви знайдете першу літеру зі свого імені.  Ви будете працювати в парі, тобто вдвох.

  • У вас на столах є тарілочки. Вам потрібно з частин скласти картину і ви дізнаєтеся, які ж краєвиди там заховалися.

  • Хто складе  найшвидше і  правильно, в кінці заняття отримає сюрприз.

  • Втомилися? Хочете відпочити? Давайте з вами затанцюємо  козачок.

Наші ніжки: раз, два, три!

Раз – присядем, два – присядем,

На носок, на каблучок,

Ми танцюєм козачок.

Гарний настрій, добре всім.

Руку вліво, руку вправо –

Покружляли, повертілись

Й тихо всі на місце сіли.

V. Оцінно-контрольна діяльність.

  • А тепер я пропоную вам пограти в гру «Відгадай і знайди».

Зміст гри: вихователь пропонує дітям розібрати магніти, уважно роздивитися малюнок на картинках. Після цього педагог загадує загадку-опис міста відповідно до символічного зображення міста. Діти слухають опис. Та називають місто (Наприклад, це – Київ.) Той, у кого такий магніт, підходить до карти України, знаходить відповідне місто та кріпить картинку на ній.

  • На столі лежать магніти – картинки. Підійдіть і візьміть один магніт, той який вам подобається. Сідайте на місця.

  • Уважно роздивіться їх.

  • Я буду вам загадувати загадку  про місто, а ви повинні уважно послухати і назвати  це місто, як воно називається. Наприклад, це – Черкаси.

  •  Той, у кого такий магніт, підійде  до карти України, спробує знайти  відповідне місто та прикріпить картинку на ній.

Загадки – описи міст.

  • Це головне місто нашої країни. Головна вулиця цього міста називається Хрещатик. А головна площа – Майдан Незалежності.

  • Це красиве місто. Особливе воно тим, що там є красиві фонтани.

  • Це гарне старовинне місто. Кожен хто приїде в це місто, може виготовити самостійно, своїми руками цукерки, тому щовідоме воно шоколадними майстернями.

  • А це місто відоме своїми степами, колись жили козаки.

  • Це місто на березі моря, де відпочиває багато людей влітку.Тут є великий морський порт.

  • Це невелике місто. Розташоване на берегах річки Уманки. Особливе воно тим, що в ньому є красивий парк Софіївка. Цього року наше місто відзначає 400 років .

VI. Підсумок та аналіз заняття.

  • Як називається наша країна? Яке найголовніше місто України? Які ви запам’ятали міста? Як називається наше місто? Що в ньому є  особливого? Про яке місто ви хочете розказати своїм батькам і відвідати його? Що нам допомогло здійснити подорож? Як ще використовують магніти? Запитайте про це у батьків і розкажете мені.

  • Бажаю вам гарних подорожей і не забувайте про наш музей магнітів. Ми чекаємо нових.

 

Підготувала  вихователь Уманчик Л.М.

SAM_1431.JPG

SAM_1431.JPG

SAM_1430.JPG

SAM_1430.JPG

SAM_1429.JPG

SAM_1429.JPG

SAM_1428.JPG

SAM_1428.JPG

SAM_1427.JPG

SAM_1427.JPG

SAM_1424.JPG

SAM_1424.JPG

SAM_1421.JPG

SAM_1421.JPG

SAM_1423.JPG

SAM_1423.JPG

SAM_1420.JPG

SAM_1420.JPG

SAM_1422.JPG

SAM_1422.JPG

 

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

 

на тему:

«Моє рідне місто Умань»

 

ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОЇ ГРУПИ

 

      Програмовий зміст: ознайомити дітей з символами міста Умань (герб, прапор), дати дітям знання про будівлі соціального призначення (поліклініка, пошта тощо), поглибити, узагальнити та активізувати уявлення дітей про рідне місто про економічні відомості (промисловість, якою славиться місто), культурні відомості (пам’ятники, музеї), поглибити знання людей в соціальних установах – на пошті, у банку, поліклініці; розвивати спостережливість, уміння бачити та запам’ятовувати будівлі, що поряд, пам'ять, мислення; виховувати почуття патріотизму, любов до свого міста

         Матеріал: відео презентація  на вірш Платона Воронька «Облітав журавель», відео презентацію «Наше місто», презентація «Символи Міста», Д/г «Хто де працює», Д/г «Яке місто?», картинки «Моє місто», смужки кольорового паперу для веселки, коректурні таблиці, іграшка або картинка журавля.

Хід заняття

1. Організація дітей. Мотивація заняття.

1.1.  Перегляд відео презентації на вірш Платона Воронька «Облітав журавель»

На карті світу не знайдеш

Той будинок, в якому ти живеш

І навіть вулиці рідний

Ми не знайдемо на карті тієї

Але ми завжди на ній знайдемо

Свою країну - наш спільний дім.

1.2. ІАМ «Мозковий штурм»

  • Діти, хто завітав до нас сьогодні в гості? (Журавлик)

  • Де він мандрував?

  • Діти, то яка земля найкраща?

  • Діти, яка у нас рідна земля?

  • Хто живе в Україні?

  • Як називається головне місто України?

  • Які державні символи України?

  • Назвіть мені нашу маленьку батьківщину – місто, де живемо ми, де живуть наші рідні та друзі.

  • Що є в нашому місті?

  • Кожна людина з любов’ю ставиться до своєї маленької батьківщини, місця, де вона народилася, де зробила свій перший крок у житті, почула рідну мову, мамину колискову пісню, де вперше побачила весняну веселку.

  • А звідки можна дізнатися про наше місто? (з книжок, газет, інтернету, почути по радіо)

  • От і сьогодні, діти, ми з вами створимо газету про наше місто, а журавель віднесе газету малятам

2. Пізнавальна діяльність.

2.1. Легенда про назву міста

Умань

За одним, місто дістало назву від річки Уманка.

         За другим переказом, місто давніше звалося Умінь - від тих уміньців - майстрів, які нібито втекли з Києва під час татарської навали.

         За третім, майбутнє місто тут заснували переселенці з Полісся, які там жили над річкою Уманкою.

2.2. Наше місто має свою символіку.

Прапор міста Умані (на екрані з’являється прапор міста)

  • Якого кольору прапор нашого міста ?

  • Що на ньому зображено?

         Герб нашого міста (на екрані з’являється герб міста)

  • Якого кольору прапор нашого міста ?

  • Що на ньому зображено?

2.3. Д/в «Продовж речення»

1) Колись давно люди їздили на конях, а тепер………..

2) Казкові герої літають на килимі-літаку, а люди …….

3) Людей, які ходять пішки називають…….

4) Людей, які їздять транспортом, називають ……

5) Транспорт, що перевозить людей називають…..

Діти я пропоную вам здійснити подорож містом на автобусі

2.4. Діти переглядають відео презентацію «Наше місто»

3. Перетворювальна діяльність.

3.1. Д/г «Хто де працює»

         Діти підбирають професію відповідно до будівлі, яка зображена на картинці та пояснюють свій вибір. ( музей-екскурсовод, пошта-поштар, поліклініка-лікар, банк- банкір…)

3.2. Фізкультхвилинка.

         Інтерактивний метод «Карусель» (внутрішнє коло  тримає картинки із зображенням споруд міста, зовнішнє, рухається на слова педагога; зупинившись напроти дитини  називає  що зображено на картинці, потім міняються місцями).

3.3. Дидактична гра «Назви вулицю»

-       А зараз ви назвете вулицю на якій живете.

А щоб краще було чути будемо говорити в мікрофон

3.4. Дидактична гра «Добре-погано»

         Робота з коректурними таблицями. Діти накривають (ховають) картинки з поганими справами

Йдіть недобрі, погані діла,

Ми не хочемо бачити зла.

Виростуть наші малята,

Добрі та дбайливі уманчата.

3.5. Д/в «Буду — не буду»

Вихователь спонукає дітей завершувати зачитані ним речення, обравши один з варіантів — «буду» або «не буду».

  • Смітити у своєму місті я ... (не буду).

  • Дбати про чистоту, добробут і благоустрій рідного міста я ... (буду).

  • Відвідувати міські театри, парки, цирк я ... (буду).

  • Цікавитися новинами й життям свого міста я ... (буду).

  • Якщо мені в майбутньому доведеться жити в іншому місті, місто свого дитинства я забувати ... (не буду).

  • Перейматися проблемами свого міста я ... (буду).

  • Радіти досягненням і успіхам мого міста я ... (буду).

  • Вивчати історію й минуле рідного міста я ... (буду).

  • Ставитися байдуже до добробуту свого міста та його життя я ніколи... (не буду).

4. Оцінно-контрольна діяльність.

4.1. Д/г «Яке місто?»

-      Скажемо гарні слова-компліменти про наше місто Умань, яке воно? А від добрих слів дітей все у місті засяє сонечко. (діти називають слова і викладають сонечко із долоньок на яких зображені герб міста, прапор міста, споруда міста: гарне, красиве, зелене, рідне, мальовниче).

-  Якими кольорами ви б розфарбували своє місто?

                   Усі яскраві кольори є у веселці.

                   Веселку над містом намалюємо,

                   Нашому місту яскраві кольори подаруємо.

Діти колективно викладають  веселку на ватмані. —

- Засяяло наше місто всіма кольорами веселки, усміхнулися перехожі.

- Ось ми і створили газету про наше місто і просимо тебе журавлик віднести газету до малят.

 5. Підсумок та аналіз заняття.

5.1. Д/в «Коло вражень»

- Ось і наближається наше заняття до кінця.

- Які враження?

- Що сподобалось найбільше?

- Які завдання виявилися найцікавішими?

- Чого нового ви навчилися?

- Які нові слова запам’яталися?

- Кому про це хотіли б розповісти?

- Що хотіли б робити на наступному заняті?

 

Підготувала  вихователь Березюк М.В.

DSCN4961.JPG

DSCN4961.JPG

DSCN4994.JPG

DSCN4994.JPG

DSCN4981.JPG

DSCN4981.JPG

DSCN4956.JPG

DSCN4956.JPG

DSCN4955.JPG

DSCN4955.JPG

DSCN4946.JPG

DSCN4946.JPG

DSCN4933.JPG

DSCN4933.JPG

DSCN4955 (1).JPG

DSCN4955 (1).JPG

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

 

на тему:

«Моє рідне місто Умань»

 

ДЛЯ ДІТЕЙ СЕРЕДНЬОЇ ГРУПИ

 

Мета: Формувати в дітей знання про рідне місто - Умань, його вулиці, головні об’єкти та їх розташування. Навчати дітей називати свою вулицю. Ознайомити з країною Україною, з державними символами України: прапор, герб, гімн. Повторити правила поводження в природному довкіллі. Підтримувати бажання вирости гідними уманчанами. Розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення, вміння висловлювати думку, розмірковувати, робити припущення. Виховувати любов до рідного міста –Умані,  бажання берегти та примножувати його красу. Викликати емоційний відгук на перегляд слайдів з краєвидами міста.

Хід заняття

1. Організація дітей. Мотивація заняття.

   - Сьогодні на нашу електронну адресу прийшло повідомлення. Давайте ми разом подивимся, що там.

  Слухання «Пісня про Умань» сл. Г.Вахламова, муз. і вик. О.Мащенко

- Я пропоную вам виготовити  свою книгу про м.Умань для гостей, що будуть приїзджати у наше місто.

2.Пізнавальна діяльність.

2.1.Знайомство з країною – Україною.

  - Ми з вами живемо у великій прекрасній країні, яка називається Україна.  Отже, якщо ми живемо на Україні, то ми з вами – українці! Україна – наша Батьківщина, наш великий спільний дім. У кожної країни є свої державні символи – прапор, герб і гімн. Розгляд прапора і герба.

Д/г «Покажи прапор України»

Д/г « Покажи герб України»

Серед розмаїття прапорів і гербів різних країн, пропонується знайти наш державний прапор і герб.

-А керує такою великою країною – президент України, якого обирають люди.

Показ фотографії президента України – Петра Порошенка.

2.2. Знайомство з рідним містом – Умань.

- А ще у нас є наша мала Батьківщина, це місто в якому ми живемо. Як воно називається? Умань. А якщо ми з вами живемо в Умані, то ми – уманчани. Наше місто складається з багатьох вулиць, де побудовано багато будинків для людей і інших споруд:дитячих садочків, шкіл, магазинів, аптек і т.д. Наше чудове старовинне українське місто – Умань у цьому році святкує своє день народження – 400 річчя. А ви знаєте хто керує нашим містом, хто примножує його багатства?

Розгляд фотографії мера нашого міста Олександра Цебрія.

- А зараз я вам пропоную сісти у чарівний автобус і здійснити подорож вулицями нашого рідного міста.

2.3. Перегляд слайдів презентації « Моє рідне місто – Умань»

 і  назва зупинок: дитячий садок №25, центральний парк, кінотеатр «Комсомолець», дендрологічний парк «Софіївка», магазин АТБ...

2.4. Знайомство з назвами вулиць міста Умані.

- Ми з вами подорожували нашим містом. Але для того, щоб потрібну будівлю  були легко відшукати, особливо гостям міста, кожна вулиця має свою назву. Наприклад: наш дитячий садок №25 розташований на вулиці Пролетарська. Давайте ми дізнаємся, які ще є назви вулиць у нашому місті.

Д/г «Вулиця, на якій я живу називається...»

(гра у колі, передаючи м'яч один одному)

3. Перетворювальна діяльність.

3.1. - А тепер давайте скажемо гарні слова – компліменти про наше місто.

Д/г «Яке наше місто?»

(Добір прикметників: гарне, старовинне, чудове, мальовниче, привітне...)

3.2. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА:

Я у Умані живу

Своє місто я люблю! (руки в сторони)

Є високі тут будівлі, (руки вгору)

Парки є у нас чарівні (руки через сторони вниз)

Є тут школи і садочки.

Ростуть діти мов грибочки (присісти, руки перед собою, встати)

Як навколо подивлюся, (повороти в сторони)

Усім серцем усміхнуся!

Своїм містом я горжуся (руки до грудей)

Йому низько поклонюся. (уклін)

3.3. - А для того, щоб воно таке і залишалося, або ставало ще краще потрібно піклуватися про нього, примножувати його багатство, робити лише гарні вчинки і ні в якому разі не руйнувати його, не забруднювати. Зараз я вам пропоную все розмаїття картинок із зображенням вчинків розділити на  добрі, які необхідно робити, і вчинки погані – яких потрібно уникати.

Д/г «Добрі – погані вчинки»

(робота підгрупами)

- Картинки з поганими справами заховаємо у скриньку назавжди. (ховаємо у скриньку).  А від добрих справ наше місто розквітне і стане ще кращим.

4. Оцінно-контрольна діяльнісь.

4.1. -А зараз я вам пропоную помріяти і перенестися у майбутнє, уявити, що ви виросли і стали мером міста; поділитися своїми роздумами і мріями з однолітками.

Д/г «Якби я був мером м. Умані, то я...»

4.2. – Я вам пропоную із ілюстрацій нашого міста виготовити книгу для гостей, що будуть до нас приїзджати.Завдяки нашій книзі вони будуть знати, які цікаві місця їм потрібно буде відвідати.

Виготовлення книги «Наше рідне місто – Умань»

5. Підсумок та аналіз заняття.

- Я бачу, що у майбутньому наше місто буде лише розквітати тому, що ви - справжні уманчани. Від кожного з нас залежить, яким буде наше рідне місто, то ж давайте ці вогники доброти , що є в наших серцях понесемо по життю.

«Коло вражень»

  • Які враження? Що найбільше сподобалося?

  • Кому про це хотіли б розказати?

  • Кого із знаменистой хотіли б запросити у гості до нашого міста?

Підготувала  вихователь Левченко О.В.

 

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

 

на тему:

«Рідна Умань»

 

ДЛЯ ДІТЕЙ ЛОГОПЕДИЧНОЇ ГРУПИ

 

   Освітні завдання: Розвивати інтонаційну виразність мови, вміння аналізувати, розмірковувати. Підтримувати бажання вирости гідними уманчанами. Розвивати цікавість до виконання завдань естетичного характеру.

Виховувати любов до рідного міста, бажання берегти та примножувати його красу. Викликати емоційний відгук на почуті художні твори, перегляд презентації з краєвидами міста.

 Формувати в дітей знання про рідне місто, його вулиці, головні об’єкти та їх розташування. Познайомити з легендою «Умані»,  про походження назви  міста Умані. Повторити правила поводження в природному довкіллі. Використовувати в мовленні прислів’я і приказки по темі. Вести діалог з дорослими , висловлювати свою думку, враження, припущення.

   Матеріал: презентація  з об’єктами міста Умані.  Вірші про місто Умань. Паперові долоньки з картинками добрих і поганих справ. Скринька, мікрофон, мобільні телефони, картка-звернення червоного кольору, картки майбутніх об’єктів міста, картинки про місто Умань.

   Попередня робота: екскурсії з батьками по місту; дидактичні ігри «Оціни вчинок», «Подорож по місту», «Квітка добра», «Добре-погано»; розігрування діалогів по телефону; оцінка ситуацій «Поводження людей у довкіллі»; перегляд фотографій міста Умані; дидактичні вправи «Крісло мрійника», «Місто яке?»; повторення домашньої адреси; вивчення віршів, прислів’їв, приказок по темі.

Хід заняття

   Привітання:

Йдіть, мої любі, під ніжки дивіться,

Гостям нашим любим щиро всміхніться.

Хай усмішка буде в кожній долоньці,

Мов проміння теплого сонця.

А наше заняття хай цікавим стане,

Про нього розкажете татові й мамі.

   І комунікативна діяльність.

Психогімнастика «Ми – одна сім’я»

У цій групі – ми сім’я

1,2,3 (оплески в долоньки)

Ми і ви, ти і я (показують на себе, вихователя, друзів)

1,2,3 (оплески)

Усміхнись тому, хто поряд

1,2,3 (посміхаються один одному)

Ми і ви, ти і ми – одна сім’я.

-       Як називається наша група? (Горобинка)

-       А ми хто? (Ягідки)

-       Як називається наш ДНЗ? (Ягідка)

-       На якій вулиці знаходиться ДНЗ №25 (Пролетарська 2-а)

Дидактична гра «Назви вулицю» Метод «Мікрофон».

-       А зараз ви назвете вулицю на якій живете.

А щоб краще було чути будемо говорити в мікрофон

(у колі «Я живу на вулиці (Пролетарській) Вербицького, а ти?..»)

-       В якому місті ми живемо?   Місто Умань. Що значить Умань для кожного з вас?

Умань – це найкраще місто у світі, це моє рідне місто, у ньому я народився, тому дуже його люблю. Умань – це місто, без якого я не можу жити. Я побував у багатьох містах, але дуже сумував за рідною Уманню.

Умань – це місто-сад, воно потопає в зелені. Я пишаюся своїм містом, адже в ньому багато чудових пам'ятників архітектури. Та найпрекраснішою перлиною є парк «Софіївка», який відомий у всьому світі.

-        Чим більше знає людина про своє місто, тим більша гордість за малу батьківщину, тим сильніша і палкіша любов до неї. А чи знаєте ви своє рідне місто?  Звідки взялась ця назва? Послухайте легенду.

- А в судовому документі 1616 р. вперше офіційно згадується назва «Умань» (існують історичні розвідки, які стверджують про офіційні документи, датовані 1612 роком).

Походженя назви міста суперечливе. За однієї з гіпотез – походить від річки Ума (Уманка з тюркської : Умар – велика річка, Кума – пісочна ріка). Інша версія – від слова Куманія (Гуманія). То була давня країна кочівників (куманів – половців). Розташовувалась вона в степах України, і сучасна Уманщина якраз була частиною Білої (Західної) Куманії, де під владою кочівників жило багато осілих селян. Вони займалися своїми традиційними справами і розмовляли давньою українською мовою.

Також у місті переповідають легенду про корчму «У Мані». Нібито ця сама корчма стояла на перехресті шляхів. А господиня Маня (інколи кажуть, що їх було дві і обидві Мані) гостинно зустрічала і пригощала всіх піших та проїжджих подорожуючих. Тому й поспішали всі відпочити «У Мань» .

Є ще одна цікава гіпотеза  про те, що назва Умань походить від слова human, яке в перекладі з івриту означає «майстер». Тобто Умань – місто майстрів.

   ІІ. 2.1 Пізнавальна діяльність.

   Дидактична вправа «Місто яке?»

-       Добре словечко – гріє сердечко

-       Скажемо гарні слова-компліменти про наше місто Умань,

 яке воно? (діти називають слова і «кладуть» в долоньку вихователю слова: гарне, красиве, зелене, рідне, мальовниче)

-       А звідки можна дізнатися про наше місто? (з книжок, газет, інтернету, почути по радіо, по телевізору)

А ще можна здійснити екскурсію. А зараз ми закриємо очі і уявимо, що ми здійснюємо подорож над нашим містом літаком.

  Перегляд презентації

 (коментую – роль екскурсовода)

-       Закриємо очі. Приземлилися – подорож закінчилась.

-       Що ви бачили? (ДНЗ №25, вулиця Леніна, центральна площа Соборності, пам’ятник Т.Г.Шевченку, пам’ятник танку Т-34-85, Обеліск Слави, Пам’ятник Залізняку і Гонті, залізничний вокзал, , річка Уманка, Укртелеком, магазини, школи, аптеки, дитячі садочки.).

-       Але є в нашому місті і Недбайки, Зривайки, Поламайки, вони роблять шкоду – ламають лавочки, смітять.

-       Хто хочу бути такими?

-       А якими хочете бути? (добрими, дбайливими, гарними господарями міста)

Як дбаєш, так  і маєш. Що можуть зробити дорослі і діти, щоб наше місто було чисте, квітуче, сонячне? Подивіться на картинки, що на долоньках. Оберіть ті, де люди роблять добрі справи.

2.2. Дидактична гра «Добре-погано»

-       Що ти обрав? Чому? Чому не обрав інші картинки?

-       Долоньки з поганими справами заховаємо у скриню назавжди:

Йдіть недобрі, погані діла,

Ми не хочемо бачити зла.

Виростуть наші малята,

Добрі та дбайливі уманчани.

 -       А від добрих справ людей і дітей все у місті засяє, як сонечко.

-       Давайте викладемо сонечко із долоньок.

   ІІІ Перетворювальна діяльність.

-       Звернемося до жителів нашого міста з нагадалочками, як треба дбати про рідне місто.

 

Діти в колі передають один одному картку-звернення і називають приказки та прислів’я.

Землю сонце прикрашає, а людину вчинки.

Посієш вчинок – виросте звичка

Хто тримає в чистоті джерело, той п’є чисту воду

Не рубай дерево, яке дає тобі затінок

Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять

Чистота – найкраще красота

Добре роби – добре і буде

Не брудни криниці, бо схочеш напитись водиці

Як дбаєш, так і маєш

Забруднимо воду, засмутимо природу

Не одяг красить людину, а добрі діла

Так треба в світі жити, щоб лиха не чинити

Життя людини можливе лише в гармонії з природою

 -       Все із доброго чи злого починається з малого,

Листя виросте з листочка, з нитки витчеться сорочка…

Навіть річечка-ріка починається з струмка

День турботою почнеться, все довкола усміхнеться.

Проганяй мерщій дрімоту і рукам давай роботу.

І робити невтомно, вміло, хоч мале, та добре діло.

Фікультхвилинка «Добрі справи»

Той, хто любить працювати, моє добрих справ багато.

(ритмічно плескають у долоні)

Квіти в квітнику полити,

Деревце ще посадити,

Підмести в садку доріжу,

Ще і наш майданчик трішки.

Збудувати годівнички

Для горобчика і синички,

Щоб у наших діток

Був красивим дитсадок.

-       А ще за допомогою можна звернутися до спонсорів чи до мера.

   Хто стукає, тому і відкриється!

-       Я буду грати роль спонсора. Якщо б у вас з’явилась можливість звернутися до спонсора, що б ви хотіли попросити?

   Наприклад:

-       Добрий день!

-       Добрий день!

-       Це Алла Олександрівна?

-       Так, я вас слухаю. А з ким я розмовляю?

-       Я – Лисак Даша із садочка №25, що вулиці (Пролетарській) Вербицького. Ми з дітками хочемо попросити Вас допомогти відремонтувати басейн для того, щоб влітку там плавати.

-       Добре, ми розглянемо це питання.

-       Будемо чекати.

-       До побачення.

-       До побачення.

 -       Уявіть наше місто Умань в майбутньому. Що ви хотіли б побачити на карті міста? Погляньте на картинки і виберіть ті, що хотіли б побачити у майбутньому.

-       Яку ти обрав картинку? Чому?

 -       А тепер уявіть, що ви можете бути спонсором.

   Дидактична вправа «якби я був спонсором, щоб я зробив для нашого міста» (у кріслі мрійника).

   Дивлячись на таку красу, хочеться говорити  віршами (діти декламують вірші про Умань):

Мій рідний край!

Моя земля, як тебе не любити:

Твоя краса – небо, поля,

Сині волошки в житі

 

Я уманчанка,

Ось тому цій честі дуже рада.

Бо в місті корені віків

Плетуться із сучасним.

Церковні куполи, собори

Тут височіють рясно.

 

Уманка  у хвилях хлюпочить,

Несе в даль свої води,

А вітер віє… та лишає

На віки пам'ять роду.

 

У нас творили і жили

Усім відомі люди,

З самого ранку  тут життя

Кипить і сонце будить…

 

І тут живе вже чотири  сотні літ

Умань з дня у день

Під променем ясного сонця

Під спів рідних пісень.

 

Тут радість серце обійма,

Мов материнські руки

Бо це – мій край, моя земля,

Бо це моє місто Умань!!!

   ІV. Підсумок заняття

   Висновок: від кожного з нас залежить, яким буде наше рідне місто. То ж давайте ці вогники, які запалили у сердечках, понесемо по життю (прикладають праву долоньку до серця).

    «Коло вражень»

   Які враження? Що сподобалось? Кому про це хотіли б розповісти? Що сподобалось найбільше? Що хотіли б робити на наступному занятті?

Підготувала  вихователь Бесараб А.О.

20160901_090103.jpg

20160901_090103.jpg

20160901_092011.jpg

20160901_092011.jpg

20160901_091947.jpg

20160901_091947.jpg

20160901_091855.jpg

20160901_091855.jpg

20160901_091433.jpg

20160901_091433.jpg

20160901_091401.jpg

20160901_091401.jpg

20160901_091346.jpg

20160901_091346.jpg

20160901_091338.jpg

20160901_091338.jpg

20160901_090817.jpg

20160901_090817.jpg

20160901_090453.jpg

20160901_090453.jpg

20160901_090310.jpg

20160901_090310.jpg

20160901_090221.jpg

20160901_090221.jpg

20160901_090208.jpg

20160901_090208.jpg

20160901_085942.jpg

20160901_085942.jpg

20160901_085950.jpg

20160901_085950.jpg

20160901_090048.jpg

20160901_090048.jpg

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ

 

на тему:

«Місто, в якому я живу»

 

ДЛЯ ДІТЕЙ МОЛОДШОЇ ГРУПИ

 

   Програмний зміст: Дати елементарні знання про довкілля- конкретне середовище ,що оточує дитину, розширити уявлення про батьківську домівку,з назвою міста ,де мешкає дитина, формувати уявлення про дитячий садочок, учити відповідати на запитання за змістом тексту, виховувати  перші прояви самостійності дитини, бажання прийти на допомогу, навчати дитину виражати свої почуття, вчити дітей разом гратися, знаходити спільну мову,сприяти формуванню позитивних рис характеру

   Матеріали до заняття: Карта міста Умань,світлини із видатними місцями,картинки з транспортом.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

   Вступна частина

Діти сидять півколом на стільчиках. В груповій кімнаті створений вернісаж ілюстрацій видатних місць м. Умань.На дошці карта м. Умань.

В: Діти, сьогодні я хочу запросити вас у дуже цікаву подорож нашим містом.

         Наше м.Умань. Походженя назви міста суперечливе. За однієї з гіпотез – походить від річки Ума (Уманка з тюркської : Умар – велика річка, Кума – пісочна ріка). Інша версія – від слова Куманія (Гуманія). То була давня країна кочівників (куманів – половців). Розташовувалась вона в степах України, і сучасна Уманщина якраз була частиною Білої (Західної) Куманії, де під владою кочівників жило багато осілих селян. Вони займалися своїми традиційними справами і розмовляли давньою українською мовою.                         Є ще одна цікава гіпотеза  про те, що назва Умань походить – місто майстрів.

  • В якому місті ми всі живемо?

  • Як називається  дитячий садок?

  • Як називається  наша група?

В: Скажемо гарні слова – компліменти про наше місто Умань, яке воно? (діти називають слова і прикріплюють на карту серця : гарне, красиве, зелене, рідне, мальовниче, чарівне, святкове, затишне)

 

   II Основна частина:

В: Сьогодні до нас місто приїжають туристи,і хочуть щоб ви їм показали місто. Ви готові допомогти туристам подорожувати нашим чудовим містом? (Відповіді дітей.)

А на чому ми можемо вирушити в подорож? (Діти називають можливі варіанти міського транспорту.)

Я загадаю загадку, а ви відгадаєте, яким транспортом ми скористаємося першим.

 

Яскрава їде хатка

По місту на колесах,

Дорослі і малятка

У хатці їдуть весело.

Ця хатка має номер

І має свій маршрут.

У гості чи додому

Тебе в ній підвезуть. (Автобус.)

 

В: Правильно. Тож заходьте у автобус. Скажіть, а кому треба поступатися місцем у транспорті? (Відповіді дітей.)

Знаєте, куди ми приїхали автобусом?

Сюди потрапляють люди, які щойно приїхали до нашого міста. Звідси можна поїхати на  автобусі, маршрутці.

Це обличчя нашого міста. (Автовокзал.)

Вихователь демонструє слайд-ілюстрацію з зображенням міського вокзалу.

Пропоную вам пограти у гру ≪Розрізані картинки≫. Зберіть місця нашого міста .

Розвивальна гра «Розрізні картинки»

Діти отримують картинки із зображенням автовокзалу , ДНЗ ,парк Софіївка ,залізничний вокзал, розрізані на 5–6 частин. Працюючи у групах, діти мають зібрати картинки.

В: Тепер поїдемо далі. Відгадайте наступний транспорт.

Є великий, є малий,

Є вантажами, легковий. 

По дорогах поспішає,

У собі людей катає. (автомобіль)

Так, ось і автомобіль. (Показує ілюстрацію із зображенням автомобіля).

В:.Знаєте, куди ми приїхали машиною? Це місце люблять усі діти, тут багато дерев,атракціонів. Здогадалися? Це наш центральний парк Софіївка. Ви бували в ньому? Що ви там бачили? На чому каталися? Хто вас туди возив? (Бесіда про парк.)

Подорож містом була дуже цікавою, та нам уже час повертатися до дитсадка.

 III.  Заключна частина:

Що ви дізналися нового про місто, про транспорт?

На якому транспорті ми подорожували? Що ми  допомогли туристам дізнатися про  місто? Де побували?

 

Підготувала  вихователь Чухрій І.Б.

КЕРІВНИК САЙТУ:

Дідура Любов Олексіївна (завідувач)

 

 

© 2024   ДНЗ №25,   м.Умань

 

bottom of page