top of page

Шоколад

Дві сторони шоколадної медалі

 

ХТО З НАС ЗОВСІМ НЕ ЇСТЬ СОЛОДКОГО? НАВІТЬ ДОРОСЛІ ЧАСТЕНЬКО З НЕПРИХОВАНИМ ЗАДОВОЛЕННЯМ І ВІД ШМАТОЧКА ТОРТИКА НЕ ВІДМОВЛЯТЬСЯ, І ШОКОЛАДКУ НЕ ПРОІГНОРУЮТЬ. ЩО ВЖЕ ГОВОРИТИ ПРО НАШИХ ДІТЕЙ! ЇХ ЛЮБОВ ДО ВСІЛЯКИХ ЛАСОЩІВ ТАКА, ЩО БАТЬКИ ЧАСОМ З ТРИВОГОЮ РОЗМІРКОВУЮТЬ: СКІЛЬКИ Ж СОЛОДОЩІВ БЕЗ ШКОДИ ДЛЯ ОРГАНІЗМУ МОЖЕ З'ЇСТИ ДИТИНА?

 

КОРИСТЬ

Діти їли, їдять та й будуть їсти солодощі. Адже це вуглеводи - важливе джерело енергії. Вуглеводи беруть участь також у побудові клітинних мембран, білків крові, гормонів. А в самому популярному з ласощів - шоколаді - виявлені антиоксиданти - речовини, які добре впливають на імунний статус, обмін речовин, запобігають розвитку хронічних і інфекційних хвороб. Нарешті, солодке - це задоволення і радість. Не можна ростити дитину, у всьому її обмежуючи, виключивши "не корисні" смачняшки. Все питання - в їх кількості. На думку фахівців, для повноцінного розвитку дитини необхідно 30-40 г "солодких вуглеводів" в день. Це 2-3 цукерки або 1 зефір, або 2 печива.

 

Розподілити їх протягом дня можна так:

- на сніданок - солодкий чай або какао;

- після обіду десерт можливий, але не обов’язковий;

- полудень - саме час дати печиво;

- вечеря - знову без солодкого.

 

ШКОДА

Всякий раз, коли дитина з'їдає цукерку, присутня в ній сахароза утворює молочну кислоту, яка підвищує природне кислотне середовище в порожнині рота. Якщо солодощі з'їдаються відразу після обіду або полудня, наліт, що залишився на зубах захищає їх від руйнівного впливу цукрів. Якщо ж дитина схопила цукерку години через два після їжі, емаль виявляється неприкритою. Навіть самим гарним зубам у цьому випадку загрожує карієс. Цукор відноситься до тих вуглеводів які легко засвоюються, а значить, мають здатність відкладатися в організмі у вигляді жиру. Особливо легко набирають зайву вагу діти повних батьків. Так що стежте за харчуванням своєї дитини. Нестримне поїдання солодощів розхитує регуляторний механізм обміну речовин, дає додаткове навантаження на печінку, сприяє виникненню алергічних реакцій. Крім того, надмірна кількість вуглеводів підсилює секрецію шлункового соку, особливо у дітей з порушеннями вегетативної системи. У них цукерки можуть викликати печію, нудоту, біль у шлунку.

 

ВИХОВУЄМО СМАК

У дітей чутливість смакових рецепторів знижена. Тому вони люблять крайності - дуже солодке або дуже солоне. Виховати дитячий смак повинні батьки. У їх владі сформувати у дитини стримане відношення до солодощів або, навпаки, виростити "цукрового маніяка".

Яким же солодощів треба віддавати перевагу, щоб витягти з них якомога більше користі і в той же час, як можна менше шкоди? З цукерок краще вибрати шоколадні,і ви вже знаєте, чому.

Не купуйте карамель, до якої відносяться й улюблені дітьми льодяники на паличці. Це просто плавлений цукор з ароматизаторами: харчової цінності - нуль, зате додаткове навантаження на ферментну систему.

Солодку газовану водудітям до 3 років не слід навіть пробувати: газ утворює бульбашки повітря, за яких відбувається здуття шлунка.

�span style="font-family:georgia,palatino,book antiqua,palatino linotype,serif;">Від школяра газовану воду не сховаєш, але нехай принаймні, вона буде не щоденним напоєм, а ласощами, нарівні, скажімо з тортом. Правильніше привчити дитину до натуральних соків.

Морозиво - дуже непоганий продукт. В якісному пломбір є і кальцій і вітамін В2, і молоко. Єдине "але" - з-за жирності його не варто давати дітям з надмірною вагою і тим, хто страждає холециститом і дискінезією жовчовивідних шляхів. Іншим, якщо не боїтеся ангіни, можна з'їдати 1 порцію в день.

 

З матеріалу газети «Будь Здоров» , переклад українською на http://translate.yandex.ru/

КЕРІВНИК САЙТУ:

Дідура Любов Олексіївна (завідувач)

 

 

© 2022   ДНЗ №25,   м.Умань

 

bottom of page