top of page

Ліплення«Зернятка для пташок»

 

       Шановні батьки для проведення ліплення необхідно приготувати наступні матеріали: масу для ліплення (глина, пластилін, тісто), попередньо підготувавши її; дощечки та додаткові матеріали (іграшку пташки).

Спочатку необхідно ознайомити дітей з властивостями глини або пластиліну (еластичний, м'який), потім привчати акуратно, звертатися з використовуваним матеріалом, а також підводити до розуміння дітей про те, що з пластиліну (глини) можна зліпити все що завгодно.

Батьки сідають за стіл з дитиною і пояснюють всі необхідні дії з пластиліном попередньо показуючи і пояснюючи, що робить, дотримуючись при цьому повільний темп мовлення, чітку і послідовну інструкцію проведення ліплення.

Ліплення слід проводити у цікавій та ігровій формі, які повинні сподобатися дітям і стати захоплюючим справою в майбутньому. Ні в якому разі не можна примушувати дитину займатися ліпленням, якщо вона цього не бажає. Уникнути негативного ставлення дитини до ліплення можна шляхом невимушених маніпуляцій з пластиліном. У процесі роботи батьки звертаєють увагу дитини на те, що ліпити треба акуратно, не бруднити стіл, не кидати на підлогу пластилін, не брати в рот, а після закінчення ліплення вимити руки. Якщо з перших днів  ліплення з дитиною закріпити ці основні правила роботи, то в подальшому не виникне жодних проблем, і дитина акуратно буде користуватися  робочим матеріалом. По мірі того як дитина ознайомляться з матеріалом, навчається ним користуватися, можна переходити доскладніших дій.

Ні в якому разі не можна на очах у малюків знищувати їх роботи, так як це може призвести до стресових і негативних моментів.

Щоб якісніше та ефективніше закріпити навички та вміння дітей у ліпленні, слід якомога частіше проводити і залучати їх до цієї діяльності протягом подальшого часу.

 

 

Пташенята в гнiздi


Полетіла пташка-мати
Малюкам жуків шукати.
А малята не літають —
Із гніздечка виглядають.
(Bci пальці правої руки обхопити долонею. Утворити „гніздо". Коли ворушити пальцями правої руки, створюється враження, що у „гнiздi" живі пташенята).

КЕРІВНИК САЙТУ:

Дідура Любов Олексіївна (завідувач)

 

 

© 2024   ДНЗ №25,   м.Умань

 

bottom of page