top of page

Пізнаємо та досліджуємо.

 

    Розгляньте з дітьми глобус, якої він форми, які кольори присутні на ньому, які кольори переважають. Поясніть дітям, що глобус – це маленька модель Землі.

   Запропонуйте дошкільнятам послухати розповідь. Давним-давно, міліарди років тому, у космічному просторі не існувало ще Землі. Там хазяйнували темні хмари розпеченого газу, пилу, уламки космічних тіл. Тоді й почала зароджуватися наша планета. Невеличкий шматок космічного тіла був схожий на магніт. Він почав притягувати до себе дрібні камінці, космічні піщинки, уламки інших планет. Так утворилася земна куля. А щоб упевнитися в цьому, проведіть з дітьми дослід.


Дослід 1. Як виникла Земля


   На столі  тарілочка з дрібними металевими предметами, магніт. Запропонуйте дітям взяти магніт, поводити  ним по колу над металевими предметами.
Запитайте:

- Що трапилося з металевими предметами? (прилипли до магніту)
— Де залишився магніт? (Усередині)

Поясніть, що так поступово і наша Земля росла, росла і стала великою кулею, що обертається навколо Сонця. Але на ній не було ні повітря, ні людей, ні тварин. Земля була схожа на розпечену сковорідку. Куди не кинеш оком, скрізь вогонь, дим.

Хочете подивитися, як утворюються гори на нашій планеті? Але для цього потрібно підготуватися й зробити фізкультхвилинку.


Фізкультхвилинка


Я планета, я — Земля,
Я велика — не мала. (Зведення і розведення
рук в сторони.)
Навкруги себе кружляю,
Так у космосі літаю. (Крокування навколо себе.)
Ніч і ранок, день і вечір —
Всі вони завжди доречні. (Нахили тулуба вправо, вліво.)
Літо, осінь, зима, весна
Змінюються теж здавна. (Нахили тулуба вперед.)
Заслуга в цьому є моя.
Я планета, я — Земля. (Руки в боки, пружинка.)

Минав час, і Земля поступово оживала. Вона не була тепер звичайною голою кулею. На її поверхні почали утворюватися гори. А щоб краще це зрозуміти, проведіть з дітьми  дослід.


Дослід 2. Утворення гір


    У ящику лежить пісок з абсолютно рівною поверхнею.  Попросіть дітей доторкнутися до піску.
З'ясуйте,  яка поверхня піску? (Рівна) Чи є на ній гори, бугорки?Уявіть, що ваші руки — те, з чого утворилася планета Земля, тобто пісок, камінці, уламки планет, які знаходяться глибоко під землею, під охолодженою земною корою і весь час там рухаються. Занурте руки в пісок і поворушіть ними. Якою стала поверхня? Що на ній утворилося? А тепер продовжуйте рухи.     Якими стали ваші гори? Приблизно так і почали з´являтися гори на Землі.

   Минав час, поверхня землі вкривалась густими лісами, з'являлися комахи, риби, тварини…

Планета Земля – це наш дім, який ми маємо берегти та примножувати багатства Землі. Наша планета, хоча і дуже велика, але потребує від нас дбайливого ставлення і турботи.

Розмалюйте разом з дітьми розмальовку.

КЕРІВНИК САЙТУ:

Дідура Любов Олексіївна (завідувач)

 

 

© 2024   ДНЗ №25,   м.Умань

 

bottom of page