top of page

Цікаві досліди для малечі

"Секрети нашої планети"

Дослід 1.

Як виникла Земля


На столі тарілочка з дрібними металевими предметами, магніт. Дитина бере магніт, водить ним по колу над металевими предметами.
    - Що трапилося з металевими предметами? (прилипли до магніту)
    - Де залишився магніт? (Усередині) Так поступово і наша Земля росла, росла і стала великою кулею, що обертається навколо Сонця. Але на ній не було ні повітря, ні людей, ні тварин. Земля була схожа на розпечену сковорідку. Куди не кинеш оком, скрізь вогонь, дим.
     - Хочеш подивитися, як утворюються гори на нашій планеті? Але для цього потрібно підготуватися й зробити фізкультхвилинку.

 



Фізкультхвилинка

Я планета, я — Земля,
Я велика — не мала. (Зведення і розведення
рук в сторони.)
Навкруги себе кружляю,
Так у космосі літаю. (Крокування навколо себе.)
Ніч і ранок, день і вечір —
Всі вони завжди доречні. (Нахили тулуба вправо, вліво.)
Літо, осінь, зима, весна
Змінюються теж здавна. (Нахили тулуба вперед.)
Заслуга в цьому є моя.
Я планета, я — Земля. (Руки в боки, пружинка.)


    - Минав час, і Земля поступово оживала. Вона не була тепер звичайною голою кулею. На її поверхні почали утворюватися гори. А щоб краще це зрозуміти, проведемо дослід.



Дослід 2.

Утворення гір

У ящику лежить пісок з абсолютно рівною поверхнею. Попросіть дитину доторкнутися до піску.
    - Яка поверхня піску? (Рівна) Чи є на ній гори, бугорки? Уяви, що твої руки — те, з чого утворилася планета Земля, тобто пісок, камінці, уламки планет, які знаходяться глибоко під землею, під охолодженою земною корою і весь час там рухаються. Занур руки в пісок і поворуши ними. Якою стала поверхня? Що на ній утворилося? А тепер продовжуй рухи. Якими стали наші гори? Приблизно так і почали з´являтися гори на Землі. Але то були дуже потужні сили природи, які примушували поверхню Землі постійно рухатися, підніматися й опускатися. 

   -  Виверження вулкану — це небезпечне явище, яке завдає багато лиха. Але в сучасному світі люди вже навчилися використовувати продукти виверження вулканів на благо. Це і будівельний матеріал, і джерела корисних копалин, і попіл, який є родючим добривом для рослин.



Дослід 3.

Утворення вулкану

Дорослий показує конус із отвором угорі, куди вставлено пластмасову баночку з питною содою та харчовим барвником червоного кольору, у який вливається оцет.
    - На що схожі вулкани?
    - Що викидає вулкан у повітря? (Уламки, дим тощо)
    - Що витікає з вулкану? (Гаряча лава)

КЕРІВНИК САЙТУ:

Дідура Любов Олексіївна (завідувач)

 

 

© 2024   ДНЗ №25,   м.Умань

 

bottom of page