top of page

Дитячий спортивний комплекс

Наші малюки обожнюють стрибати, лазити й бігати. Як зберегти рухову активність у будь-яку пору року?Дитина повинна багато рухатися – це корисно для здоров’я. Можна, звичайно, надати малюкові повну свободу дій (що в деяких ситуаціях теж має сенс!), але, погодьтеся,набагато цікавіше зайнятися чимось разом!

Якщо є можливість, краще за все встановити стаціонарний дитячий спортивний комплекс (ДСК). По-перше, дитина сприйматиме комплекс як само собою щось зрозуміле. По-друге, малюка можна рано (в 10-12 місяців) ознайомити зі снарядами.

Дуже важливо відразу навчити дітей техніці безпеки. Якщо малюк поліз дуже високо вгору, хай хтось обов’язково стоїть унизу й підстраховує. Якщо малюк виконує складну вправу – крутиться, підтискає ноги у висі, підтягується, -то хай ніхто нікого не відволікає.

До того моменту, коли ви почнете залишати дитину один на один із домашнім дитячим спортивним комплексо (приблизно в 2-3 роки), важливо знати: якщо ваш малюк упав і волає, то ви спокійно закінчуйте свої справи (можна домити, наприклад, посуд) та йдіть до нього, але якщо ви чуєте, що малюк упав і мовчить, відразу біжіть туди.

Як обрати домашній спортивний комплекс?

Вибір дитячих домашніх спортивних комплексів сьогодні величезний: металеві й дерев’яні, такі, що кріпляться врозпір або до стіни.

Дерев’яні дитячі спортивні комплексивиглядають естетичніше, але, на жаль, менш надійні. Комплекс можна придбати для однієї дитини, але для багатодітної або дуже гостинної сім’ї він не підійде – адже часто максимально допустима вага в дерев’яних конструкціях тільки 60-75 кг. До того ж кріпляться вони зазвичай до стіни, а не між підлогою й стелею.

Металеві дитячі спортивні комплекситеж бувають різні. Краще обирати неслизьке покриття сходинок на драбинках: воно, на відміну від фарби, не облуплюватиметься й не дряпатиме ніжки маленьких гімнастів. Якщо є місце, то краще відразу купити комплекс для всієї родини. Він витримує вагу до 100-150 кг. Адже й татові,й мамі теж дуже корисно на турніку повисіти, а малюк буде просто щасливий від можливості позмагатися з батьками. Чи багато офісних працівників підтягнуться 10 разів? А дітлахи – будь ласка! Для дітей дуже важливо бути першим, але дорослим не варто «гратися в піддавки», краще тренуйтеся разом!

Якщо місця в квартирі небагато, обмежтеся встановлення шведської стінки з поперечними сходами вгорі. Проте в таких малогабаритних дитячих спортивних комплексах й ігри «малогабаритні». Часто їх ще й розташовують так, що немає розмаху для гойдання на кільцях, а турнік взагалі доступний тільки татові.

При покупці спортивного комплексу зверніть увагу на комплектність. Цілком може бути, що половину з представлених на зразку снарядів вам запропонують купити окремо. У цьому є й плюси: можна, скажімо, відмовитися від гойдалок, якщо є кільця.

Для «сімейного стадіону» бажано мати шведську стінку завширшки 60-65 см із відстанню між сходинками 15-20 см і товщиною сходинки не більше 3 см, інакше малюкові буде важко вхопитися за неї ручками. Непогано, якщо буде ще і горизонтальна драбинка, хоча б із декількох сходинок (ніби рукохід), длястарших дітей.

Мотузкові сходи – теж хороший прилад, який розвиває координацію й вестибулярний апарат. Чудово, якщо в малюка буде канат із зав’язаними на ньому вузлами, щоб зручно було по ньому лазити. У стандартному наборі зазвичай є трапеція (щаблина на мотузкахх), на якій можна підтягуватися та гойдатися.

Окремо можна придбати боксерську грушу, дошку для жиму, а також баскетбольне кільце. Незалежно від того, який комплекс ви оберете, під нього вам потрібний мат або матрац, а краще – декілька. Можна покласти старий пружинний матрац, тоді не знадобиться батут, мрія про який виникає майже у всіх дітей. Буде вільне місце, де можна пострибати, тим самим ви врятуєте свої ліжка від стрибків юних коників. «На нашому ліжку стрибати не можна, а під спортивним комплексом можна!».

 

Дитячий спортивний комплекс за відсутності місця.

Трапляється, що батьки прагнуть займатися фізичним розвитком своїх малюків, але дитячий спортивний комплекс поставити просто нікуди. Тоді побудуйте для малюків «смугу перешкод». Складіть історію, наприклад: «Ми зараз підемо через місток, через лісок, у нірку за грибами для їжачка». Спочатку покладіть на підлогу сітку (грати) від ліжечка, далі килимок («травичку»), потім вузьку доріжку з кубиків, дошку під нахилом («гірку»), поставте стілець, щоб під ним проповзати; покладіть м’яча, щоб, сидячи на ньому, стрибати як жабенята. Якщо кімната вузька – будуємо доріжку вздовж, якщо квадратна – по колу. Діткам подобається долати труднощі!

Не соромтеся, складіть веселу казку або історію, заради якої варто рухатися. Навчатися новому. Чому саме навчатися? Проповзати через тунель (під стільцями), координувати рухи рук і ніг, зміцнювати м’язи, засвоювати рухи на обмеженій поверхні – загалом, всіляко збагачувати свій руховий досвід.

КЕРІВНИК САЙТУ:

Дідура Любов Олексіївна (завідувач)

 

 

© 2022   ДНЗ №25,   м.Умань

 

bottom of page