top of page

Майстер - клас
«Застосування Су - Джок терапії при корекції мовленнєвих порушень у дітей»

   Добре розвинена мова - найважливіша умова всебічного повноцінного розвитку дітей. Чим багатша і правильніша у дитини мова, тим легше їй висловлювати свої думки, тим ширша її можливість в пізнанні навколишньої дійсності, змістовніші і повноцінніші відносини з однолітками і дорослими, тим активніше здійснюється її психічний розвиток. Але останнім часом спостерігається зростання кількості дітей, які мають порушення загальної, дрібної моторики і мовного розвитку.

   Тому так важливо дбати про формування мовлення дітей, про її чистоту й правильность, попереджаючи і виправляючи різні порушення, якими вважаються будь-які відхилення від загальноприйнятих норм мови. На сьогоднішній день в арсеналі тих, хто зайнятий вихованням і навчанням дітей дошкільного віку є обширний практичний матеріал, застосування якого сприяє ефективному мовному розвитку дитини. Весь практичний матеріал можна умовно розділити на дві групи: по-перше, допомагає безпосередньому мовному розвитку дитини і, по-друге, опосередкований, до якого відносяться нетрадиційні логопедичні технології.

   Однією з нетрадиційних логопедичних технологій є Су-Джок терапія ("Су" - кисть, "Джок" - стопа). У дослідженнях південно-корейського вченого професора Пак Чже Ву, який розробив Су - Джок терапію, обґрунтовується взаємовплив окремих ділянок тіла за принципом подібності (схожості форми вуха з ембріоном людини, руки і ноги людини з тілом людини тощо). Ці лікувальні системи створені не людиною - він тільки відкрив їх, а самою Природою. В цьому причина її сили і безпеки. Стимуляція точок призводить до вилікування. Неправильне застосування ніколи не завдає людині шкоди - воно просто неефективно. Тому, визначивши потрібні точки у системах відповідності можна розвивати і мовну сферу дитини. На кистях і стопах розташовуються системи високоактивних точок відповідності всім органам і ділянкам тіла. Впливаючи на них, ми можемо регулювати функціонування внутрішніх органів. Наприклад, мізинець - серце, безіменний - печінка, середній - кишечник, вказівний - шлунок, великий палець - голова. Отже, впливаючи на певні точки, можна впливати на відповідний цій точці орган людини.

   В корекційно - логопедичній роботі прийоми Су - Джок терапії я активно використовую в якості масажу при дизартричних розладах, для розвитку дрібної моторики пальців рук, а так само з метою загального зміцнення організму.

   Таким чином, Су - Джок терапія є одним з ефективних прийомів, що забезпечують розвиток пізнавальної, емоційно-вольової сфер дитини.

КЕРІВНИК САЙТУ:

Дідура Любов Олексіївна (завідувач)

 

 

© 2022   ДНЗ №25,   м.Умань

 

bottom of page